Dolgu

Ameliyatsız Estetik Dolgu

Estetik ameliyat olmaya gerek kalmadan, günümüzde bireylerin tercih ettiği yöntemlerden birisi, dolgu malzemeleri kullanılarak yapılan gençleşme uygulamalarıdır. Geçen zamanla ve yerçekimi etkisiyle yüzde sarkmalar, yanakla dudak arasında derin çukurluklar, iki kaş arasında, alın kısmında çizgi şeklinde çukurlar oluşabilir.

Dolgular ve Kullanım Bölgeleri

Yanaklardaki, elmacık kemiklerindeki çökkünlüğü gidermek, ince dudakları dolgunlaştırmak, küçük çene uçlarını büyütmek ve sivilce çukurluklarını gidermek için de kullanılan dermal dolgular son dönemlerin en popüler işlemleri arasında yer alıyor.

Dermal dolgu maddeleri, bazen yumuşak doku dolgu maddeleri olarak adlandırılır, cilt yüzeyinin altına hacim ve doluluk eklemek için enjekte edilecek maddelerdir.

Dermal dolgu maddelerinde sıklıkla vücuttaki bazı sıvılar ve dokularda bulunan ve cilde dolgunluk veren hyalüronik asit kullanılır. Yaşlanma ya da diğer kozmetik sorunların farklı belirtilerini tedavi etmek için tasarlanmıştır. Dolgu maddelerinin kalıcılıkları, ne kadar süre dayandıkları ise içeriklerine ve enjekte edildikleri bölgeye göre değişir. Bazı dolgu maddeleri 6 ay sürerken, bazıları ise 2 yıl veya daha uzun sürer. Bireyler kendileri için en iyi seçimin ne olacağını belirlemek için bireysel ihtiyaçlarını ve beklentilerini doktoruna açıkça anlatmalıdır.

Bizi Arayın